Zakázková výroba hudebních nástrojů

cechVítejte na stránkách výroba a opravy hudebních nástrojů Jiří Jirovský.

Má dílna se nachází v metropoli jižních Čech – Českých Budějovicích. Věnuji se převážně výrobě akustických kytar a mandolín. Jedná se výhradně o celomasivní nástroje, s překližovaným materiálem nepracuji vůbec. Kytary vyrábím vždy na zakázku, podle konkrétních představ a finančních možností zákazníka. Pracuji jak s běžnými dřevinami (mahagon, javor, indický palisandr, …), tak s dřevinami, které jsou uvedeny na seznamu CITES (honduraský mahagon, madagaskarský palisandr či cocobolo).

Velkou část oprav v mé dílně tvoří smyčcové nástroje (housle, violy, violoncella, a kontrabasy). Od výměny kobylky či kolíčků, přes upadlý hmatník, až po kompletní renovace nástrojů.

Dále opravuji a potahuji smyčce novými žíněmi. Pro nový potah používám výhradně výběrové mongolské žíně. Zajišťuji výměny šroubků a matek žabky, kostí na špičce či výměnu kůže. Každý smyčec před potažení precizně čistím od nánosu kalafuny.

Na nové nástroje poskytuji zákonnou záruční dobu 2 roky a záruční i pozáruční servis. Životnost nástroje je úzce spjatá s faktem, jak se o svůj nástroj majitel stará. Ideální vzdušná vlhkost pro mé nástroje je 50-60%.

Komentáře nejsou povoleny.